Dwa wnioski zgłoszone przez Urząd Gminy Głogów otrzymają dofinansowanie do zorganizowania wycieczek szkolnych w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej pn. „Podróże z klasą”.

Część naszych uczniów już pod koniec września pojedzie na dwudniową wycieczkę w Karkonosze.

W naborze do programu „Podróże z klasą”, ogłoszonym przez MEN, złożono ponad dwa tysiące wniosków, a w ciągu pierwszych 12 minut od uruchomienia systemu wyczerpano środki w kwocie 60 mln zł. W ramach „Podróży z klasą” dofinansowaniu w 100 proc. podlegają wycieczki trwające od 2 do 5 dni. W ramach dwudniowej wycieczki, uczniowie muszą odwiedzić przynajmniej dwie instytucji kultury, np. muzea, teatry, filharmonie, miejsca pamięci, centra naukowe; w przypadku wycieczki trzydniowej – trzy instytucje, itd. Wycieczka dwudniowa może zostać sfinansowana do 20 tys. zł. Ze środków pochodzących z dotacji mogą być finansowane tylko wydatki uwzględnione w kalkulacji kosztów wycieczki, w tym: koszty przejazdu, bilety wstępu, zakwaterowanie, wyżywienie i ubezpieczenie uczestników wyjazdu.