10 listopada 2023 roku po raz drugi odbył się Patriotyczny Marszobieg. W wydarzeniu wzięła udział społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy wsi, zaproszeni goście, a także uczniowie i nauczyciele z zaprzyjaźnionej szkoły w Szlichtyngowej.

II Patriotyczny Marszobieg organizowany był przez:

  • naszą szkołę, w szczególności przez panią Monikę Małyniak-Szczepańską oraz panią dyrektor Beatę Sawicką, przy ogromnym wsparciu pracowników obsługi;
  • Ochotniczą Straż Pożarną w Wilkowie;
  • Parafię pw. Św. Jana Nepomucena w Głogowie;
  • Radę Rodziców szkoły.

Patronat nad wydarzeniem objął #teamkompetentni KGHM na czele z panem Markiem Wachnikiem. Dzięki #teamkompetentni uczniowie biorący udział w marszobiegu dostali “pakiety startowe”, czyli worki sportowe, a w nich między innymi bidony, podkładki pod mysz, linijki, kredki czy gry domino.

Każdy uczestnik marszobiegu na mecie dostał pamiątkowy medal, a w marszobiegu brał udział z przypiętym do ubrania, specjalnym numerem startowym.

Sponsorem pysznych kiełbasek, które czekały na wszystkich po zakończeniu marszobiegu, był Zakład Przetwórstwa Mięsnego “Sława”.

Słodkie wypieki przygotowane zostały przez rodziców naszych uczniów.

Wręczenie pucharów najszybszym uczniom i uczennicom poszczególnych kategorii wiekowych było możliwe dzięki uprzejmości i wsparciu pana Mateusza Szczepańskiego.

W II Patriotycznym Marszobiegu wzięło udział ponad 160 osób.

Zapraszamy Was na obszerną fotorelację – sami zobaczycie, jak wspaniałe było to wydarzenie!