W poniedziałek 10 października uczniów klas I-III odwiedził wyjątkowy gość- Adrian Olszewski , utytułowany głogowski lekkoatleta. Wprowadził dzieci w świat lekkoatletyki, opowiadając między innymi o skoku w dal czy trójskoku. Pokazał swoje medale, buty do poszczególnych dyscyplin czy blok startowy – inspirując tym niejednego naszego ucznia.
Dowiedzieliśmy się, jaki jest rekord świata w skoku w dal oraz trójskoku, a dzięki rozwiniętej miarce dzieci mogły naprawdę zobaczyć, jak dalekie były to skoki!
Po części teoretycznej był oczywiście czas na praktykę -i tu emocje były ogromne! Starty z bloku startowego, sprinty i skok w dal – okazało się, że dla dzieci to ogromna frajda, a mamy też u siebie kilka ukrytych talentów!
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.
Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia i zorganizowanie naszym uczniom tak ciekawych zajęć!
Życzymy udanych treningów i złotych medali na zawodach!