Wycieczka do Opola

Data: 4-5 czerwca 2024 r.

Uczestnicy: Uczniowie klas IV-VIII

Dzień 1: 4 czerwca 2024 r.

Pierwszego dnia naszej wycieczki do Opola uczniowie mieli okazję przeżyć wiele niezapomnianych przygód:

1. Zwiedzanie zoo: Dzieci miały okazję zobaczyć różnorodne gatunki zwierząt, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat oraz uczestniczyć w pokazach edukacyjnych.

2. Rejs statkiem Polanin po Odrze: Podczas rejsu uczniowie podziwiali piękne widoki Opola z perspektywy rzeki, a także dowiedzieli się o historii miasta i jego zabytkach.

3. Wycieczka autokarem londyńskim po Opolu: Przejażdżka charakterystycznym piętrowym autobusem była nie tylko atrakcją samą w sobie, ale również okazją do poznania najważniejszych miejsc w Opolu.

4. Koncert kolorowych fontann opolskich: Wieczorem uczniowie mieli okazję zobaczyć spektakularny pokaz fontann, które tańczyły w rytm muzyki, tworząc niesamowite widowisko świetlne.

Dzień 2: 5 czerwca 2024 r.

Drugi dzień wycieczki również obfitował w ciekawe atrakcje:

1. Zwiedzanie starówki Opola: Uczniowie spacerowali po urokliwych uliczkach starego miasta, podziwiając zabytkowe kamienice, kościoły oraz inne historyczne budowle.

2. Muzeum Polskiej Piosenki: Wizyta w muzeum była nie tylko lekcją historii polskiej muzyki, ale również interaktywną przygodą, podczas której dzieci mogły posłuchać największych polskich przebojów oraz zobaczyć pamiątki związane z polskimi artystami.