Dnia 3 listopada uczniowie klas I-VII wybrali się na wycieczkę do Wałbrzycha, realizowaną dzięki konkursowi dotacyjnemu, w którym wzięła udział Fundacja Sportu i Wzajemnego Wsparcia działająca przy naszej szkole. Konkurs organizowany był przez Fundację PZU i miał na celu dofinansowanie organizacji społecznych w zakresie edukacji kulturalnej. To pierwsza, ale nie ostatnia wycieczka w ramach tego projektu.

Pierwszym punktem naszej wycieczki była Stara Kopalnia. Wzięliśmy udział w praktycznych zajęciach, które zobrazowały, jaką specyfikę ma praca górnika pod ziemią. Mieliśmy nawet okazję wcielić się w role górników i wykonywać lekkie prace górnicze. Zwiedzanie długich, wilgotnych korytarzy pod ziemią było bardzo ciekawym doświadczeniem, które na pewno zapadnie nam wszystkim głęboko w pamięci.

W Starej Kopalni wzięliśmy także udział w warsztatach. Klasy I-III wykonały gipsowe malowanki, zaraz po tym jak dowiedzieli się jak wygląda tworzenie takich gipsowych odlewów. Klasy IV-VII wzięły udział w warsztatach zdobniczych, które rozpoczęły się od oprowadzenia po pracowni Centrum Ceramiki Unikatowej. Uczniowie poznali techniki zdobnicze i mieli okazję zaprojektować oraz samodzielnie ozdobić farbami na zimno porcelanowe kubki.

Ostatnim celem naszej wycieczki była Explora Park, czyli Centrum Aktywnej Edukacji. Jest to miejsce, którego głównym przesłaniem jest stworzenie dzieciom i młodzieży warunków do nauki przez zabawę.

To, jak ciekawa była ta wycieczka, najlepiej zobrazuje obszerna fotorelacja. Zapraszamy do jej obejrzenia!