Uczniowie z klas III-VIII Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Wilkowie mieli okazję odkrywać historyczne i kulturalne bogactwo naszej stolicy – Warszawy. Wycieczka rozpoczęła się od inspirującej lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym, którą uczniowie wygrali w konkursie Fundacji PGE „Spotkanie ze sztuką”.

Zgłębianie wiedzy o sztuce to jednak dopiero początek ich przygody. Pod opieką przewodnika, młodzi odkrywcy przemierzali malownicze uliczki Starego Miasta, gdzie mogli podziwiać takie zabytki jak Pałac Prezydencki, Pomnik Nieznanego Żołnierza, Zamek Królewski, a także urokliwe zakątki Starówki z jej strażniczką – Syrenką, oraz obronnym Barbakanem.

Drugi dzień wycieczki obfitował w równie ekscytujące atrakcje. Uczniowie zdobyli 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd rozpościerał się zapierający dech w piersiach widok na panoramę miasta. Następnie, wizyta w Wilanowie przeniosła ich w czasie do epoki króla Jana III Sobieskiego. Odkrywali tam tajemnice pałacowych komnat i spacerowali po przepięknych francuskich ogrodach.

Nie zabrakło również elementów nowoczesnej Warszawy – “Złote Tarasy” zrobiły na młodzieży ogromne wrażenie, a wspólny posiłek w McDonalds dostarczył chwil relaksu i radości.

Ta wycieczka to nie tylko lekcja historii i kultury, ale również czas pełen radości i integracji. Uczniowie wrócili do domu z bagażem niezapomnianych wspomnień i nową perspektywą na naszą piękną stolicę. Zachęcamy wszystkich do własnej przygody w Warszawie – miasto to kryje w sobie nieskończone możliwości odkryć i inspiruje na każdym kroku!