Dnia 16 listopada klasy 0-5 odwiedziły Wrocław w ramach wycieczki szkolnej, przy wsparciu fundacji pracującej przy naszej szkole, współfinansowanej prze Fundację PZU – realizując cele edukacyjno-wychowawcze w obszarze kultury.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru po Wrocławskim Rynku, a dzieci z zaangażowaniem szukały oryginalnych, wyjątkowych wrocławskich Krasnali. Spacerem przeszliśmy do kolejnego punktu naszej wycieczki – Narodowego Forum Muzyki – Filharmonii.
Uczestniczyliśmy w koncercie Przewodnik po orkiestrze, który prowadził Michał Giersztof, zaś dyrygentem była Anna Sułkowska-Migoń. Bohaterami koncertu były instrumenty wchodzące w skład zespołu. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda podział instrumentów na grupy, jakie są ich możliwości techniczne i wyrazowe oraz zasady współdziałania.
Po Filharmonii przyszła pora na smaczny, dwudaniowy obiad – wszystko po to, by mieć siłę na kolejny punkt wycieczki – Kolejkowo. Świat w Miniaturze zachwycił nas wszystkich. Ciężko było oderwać się od szczegółowych makiet, a czekały nas jeszcze warsztaty modelarskie.
To, jak udana była wycieczka, zobrazują zdjęcia. Zapraszamy do galerii