18 grudnia 2023 roku, uczniowie z  klas IV-VIII mieli możliwość nauki na łyżwach podczas pobytu na lodowisku w Polkowicach. Całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to bardzo ostrożnie, trzymając się bandy. Mogliśmy obserwować poczynania zaawansowanych łyżwiarzy jak i zmagania nowicjuszy. Każdy jeździł, jak umiał. Niektórzy częściej leżeli na lodzie niż przyjmowali pozycję pionową. Przekrój umiejętności był duży – od chodzenia na łyżwach po finezyjne piruety, ale wszystkim towarzyszył uśmiech, dobry humor i poczucie doskonałej zabawy.Na koniec wyjazdu obejrzeliśmy film pt.”Wonka”- baśniowa fantazja o chłopcu, który kochał czekoladę.Film,  w którym łączą się dwa gatunki -film gangsterski spotyka musical, rodzinny melodramat przecina się z komedią, a wszystko to zostaje obficie polane baśniowym fantasy. Ta szalona mieszanka sprawia, że podczas seansu dzieci trzymały się za brzuchy ze śmiechu, ale ocierały też łzy wzruszenia.

Wycieczka była bardzo udana. Zabawa na lodowisku z pewnością zachęciła niejedną osobę do aktywnego spędzania czasu wolnego, zwiększyła apetyt na aktywność fizyczną, a film nas zrelaksował, odprężył i w doskonałych nastrojach  wróciliśmy do swoich domów.