Wczoraj w naszej szkole odbyły się opłatkowe spotkania klasowe.
Tego dnia w klasach unoszą się rozmaite zapachy – wypieków, owoców, dań świątecznych. Niestety, wokół nas są osoby, które mogą nie poczuć w swoich domach tak przyjemnych woni. Postanowiliśmy więc, że klasowe wigilie połączymy z akcją charytatywną właśnie dla potrzebujących, samotnych osób.
Wszystko to, co dzieci wraz z rodzicami przygotowali na klasowe spotkania wigilijne, i co nie zostało zjedzone – spakowalismy, opisaliśmy i zawieźliśmy do Lodówki Społecznej znajdującej się przy Kościele św. Klemensa w Głogowie.
Okazało się, że było tego całkiem sporo – tylko spójrzcie! ?
Większość przewiezionych produktów, dań i wypieków została od razu wydana w ręce osób potrzebujących, które akurat przebywały przy lodówce. Pyszne krokiety, uszka, paszteciki, ciasta, pierniczki i inne smakołyki, zostały zabrane do domów, gdzie ucieszą serca i brzuchy potrzebujących osób!
Pamiętajmy – dobro wraca!
Fajnie jest pomagać!!!